Kosmetické ošetření

Každé kosmetické ošteření začínáme řádným odíčením pleti jak obličeje tak i dekoltu .Jako první použijeme pleťové mléko -u suchých ,zralých i citlivých typů pleti, nebo gelu v případě pleti mastné či smíšené. Poté následuje dočištění pleťovým tonikem , kde musíme přihlížet také k typu pleti.

Po odstranění prachu, mazu použijeme peeling , který musí brát také ohled na to, na jakou pleť je použit-většinou se jedná o peeling ve kterém se nacházejí jemné brusné součásti- jako např. jemně mleté skořápky mořských korýšů, nebo mleté mandlové skořápky nebo jiné rostlinné materiály.V modernějších přípravcích jsou používány součástky na bázi enzymů-tyto jsou vhodnější pro citlivou pleť. 

Jako další část kosmetického ošetření nastává hloubkové čištění pleti (pokud je potřeba) přičemž se nejprve musí pleť připraviť. Buďto se pleť připraví napářkou -což se často nedoporučuje, protože v dnešní době je pleť zatěžována jak znečištěným prostředím ale také pro některé  zákaznice není tato procedůra příliš příjemná obzvláště pokud trpí srdečními či dýchacími problémy.Jako alternativa se používá speciální gel , který se nanáší na pleť a nechá se působit.Po této části následuje hloubkové čištění pleti.

Jako další , a asi i nepříjemnější, částí bývá kosmetická masáž obličeje popřípadě i dekoltu. Při masáži se také používají různá účinná séra , která se vyberou pro daný typ pleti.Masáží se krásně vpraví do kůže .Pleť je po masáži krásně prokrvená, projasněná a tonizovaná.

Po másáži následuje nanesení masky a několikaminutový relax pro klientku.

Jako poslední následuje konečná úprava nanesením krému .

Často je požadavkem žen, aby byly po ošetření nalíčeny-já to nedoporučuji neboť